Partnerem sekcji jest TAURON

Nysa przywitała duże rodziny

PAP
aktualizacja: 16-06-2017, 11:38

Położone na Opolszczyźnie miasto che się kojarzyć z przyjazną polityką prorodzinną - w tym roku organizuje już piąty Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin.

Ponad tysiąc osób z całej Polski uczestniczyć będzie w V Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin, który rozpoczyna się w piątek w Nysie. Patronat honorowy nad trzydniowym zjazdem objął prezydent RP Andrzej Duda.

Uczestnicy spotkania to rodziny z co najmniej trojgiem dzieci. Chcą się wymienić informacjami oraz tworzyć pozytywny wizerunek dużych rodzin.

Podczas zjazdu przewidziane są prace w kilkudziesięciu grupach - m.in. warsztaty z psychologami z komunikacji między dorosłymi a dziećmi i nastolatkami. Będzie można skorzystać z różnych atrakcji, np. wesołego miasteczka, obejrzeć występy artystyczne czy i poćwiczyć na siłowni plenerowej.

W sobotę odbędzie się panel dyskusyjny "Karta Dużej Rodziny jako element polityki rodzinnej" z udziałem minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej.

W wyniku porozumienia wojewody opolskiego z Przewozami Regionalnymi, w czasie zjazdu rodzice z dziećmi będą mogli przyjechać do Nysy z dowolnej stacji w województwie, kupując bilet za symboliczną złotówkę.

Nysa, obok Kurzętnika, wdrożyła na swoim terenie program sprzedaży tanich działek młodym małżeństwom. Jako jeden z pierwszych samorządów wprowadziła też bon wychowawczy (500 zł), który otrzymują rodzice z co najmniej dwójką dzieci - na drugie i każde kolejne dziecko od 13. miesiąca życia do ukończenia sześciu lat. Miasto chce także wziąć udział w rządowym programie Mieszkanie+.

Coraz więcej gmin przyznaje też też rodzinom bony dla noworodków na opiekę żłobkową lub nianię - w tej inicjatywie przodował m.in. Szczecin, a także rozszerza lokalne programy Karty Dużej Rodziny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Nysa przywitała duże rodziny