NYSE: rosyjskie spółki staniały o 21 proc. w tym roku

opublikowano: 15-04-2014, 10:00

Notowane na nowojorskiej giełdzie kwity depozytowe rosyjskich firm taniały w poniedziałek trzecią sesję z rzędu. Od początku roku ich indeks stracił już 21 proc.

W sytuacji eskalacji konfliktu na wschodzie Ukrainy Inwestorzy obawiają się nałożenia kolejnych sankcji na Rosję przez Zachód. Dlatego sprzedają rosyjskie aktywa. Indeks rosyjskich spółek notowanych w Nowym Jorku stracił w poniedziałek 1,6 proc. ADR-y Gazpromu staniały o 4 proc.Sberbanku, największego rosyjskiego kredytodawcy, o 2,7 proc., a koncernu naftowego Łukoil o 3,1 proc.

Wyświetl galerię [1/2]

Notowania ADR Gazpromu na giełdzie w Nowym Jorku od początku roku.

Indeks moskiewskiej giełdy MICEX znalazł się w poniedziałek najniżej od dwóch tygodni. Kapitalizacja rosyjskiej giełdy spadła już o 110 mld USD w tym roku. Wskaźnik cena/zysk indeksu wynosi 4,5. Ten sam wskaźnik dla spółek z indeksu MSCI Emerging Markets to 10.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / NYSE: rosyjskie spółki staniały o 21 proc. w tym roku