O losach dolara zdecydują inwestorzy giełdowi

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 16-02-2009, 00:00

Kurs EUR/USD, po tym jak pod koniec stycznia zakończył 1,5 miesięczne spadki, od dwóch tygodni konsoliduje się w przedziale, który na wykresie godzinowym, można od dołu zamknąć poziomem 1,2707 dolara, a od góry 1,3070.

Wybicie wskaże kierunek zmian w kolejnych dwóch-trzech tygodniach. Gdyby oceniać to na podstawie analizy technicznej, to szanse na wybicie górą (co mogłoby zapowiadać wzrost w okolice 1,35 dolara), wydają się większe, niż szanse na wyjście dołem.

O tym, czy euro umocni się względem dolara, czy też nastąpi proces odwrotny, zdecydują nastroje na rynkach finansowych, a więc nastawienie do ryzyka. To zaś w mniejszym stopniu będzie zależało od publikowanych w najbliższym czasie danych makroekonomicznych, a w większym od oczekiwań inwestorów odnośnie skuteczności działań pomocowych przygotowywanych przez nową amerykańską administrację.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / O losach dolara zdecydują inwestorzy giełdowi