OAFA uruchomi biuro regionalne w Poznaniu

Dominika Bajer
opublikowano: 31-05-2001, 00:00

OAFA uruchomi biuro regionalne w Poznaniu

Austriacka firma OAFA specjalizująca się w dziedzinie medycznej ochrony w podróży uruchomi 1 czerwca oddział regionalny w Poznaniu i centralę w Krakowie. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 1 mln zł.

Od 1 czerwca wraz z uruchomieniem centrali w Krakowie i oddziału regionalnego w Poznaniu OAFA, austriacka firma specjalizująca się w dziedzinie ochrony medycznej w podróży, rozpocznie działalność na polskim rynku.

Polskie przedstawicielstwo OAFA funkcjonuje pod nazwą Lotniczy Ambulans Lekarski-Polska. Koszt uruchomienia centrali w Krakowie i poznańskiego oddziału wyniósł 1 mln zł.

— Nie potrafimy określić pułapu naszych inwestycji w Polsce. Aby zapewnić odpowiednią obsługę klientów, konieczne są ciągłe inwestycje w sprzęt, jego konserwację, utrzymanie centrali operacyjnej — wyjaśnia Waldemar Kawula, prezes Lotniczy Ambulans Lekarski- -Polska.

Poznański oddział firmy będzie obejmował zasięgiem województwa wielkopolskie, lubuskie, łódzkie i zachodniopomorskie. Pracować w nim będzie kilkudziesięciu agentów.

— Każdy podróżny, który rozchoruje się poza granicami swojego kraju, ma różnorodne problemy. Nie wie, do jakiego szpitala trafi, kto będzie go leczył i czy stać go na leczenie. Poza tym problemem jest bariera językowa oraz termin zwrotu kosztów leczenia. OAFA zapewnia pełną pomoc podróżnym w rozwiązaniu każdego z tych problemów — mówi Waldemar Kawula.

Podstawowym produktem firmy jest Karta Medyczna Ochrony Podróży. Każdy jej posiadacz ma do dyspozycji numer telefonu alarmowego, pod którym uzyska informację o nazwach leków za granicą, najbliższym szpitalu, a także poradę medyczną na odległość. Jednocześnie OAFA zapewnia konsultacje lekarskie z lekarzem domowym pacjenta. Firma dysponuje własną służbą medyczną i dwoma samolotami-ambulansami. Są one wyposażone w kabiny przystosowane do transportu pacjentów intensywnej terapii, inkubator i pełną obsługę medyczną. Wartość obu samolotów to 25 mln USD (100 mln zł), a samo wyposażenie medyczne kosztowało firmę 2,5 mln USD (10 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Bajer

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OAFA uruchomi biuro regionalne w Poznaniu