Obawy o Chiny zaszkodziły Wall Street

opublikowano: 14-01-2019, 22:07

Amerykańskie giełdy odnotowały spadki indeksów na pierwszej w tym tygodniu sesji.

Przecena w dużej mierze napędzana była obawami o spowolnienie światowej gospodarki, po danych z Chin, które pokazały nieoczekiwany spadek eksportu w grudniu. Poniedziałkowe spadki miały szeroki zakres, ale taniały przede wszystkim udziały spółek z sektora zaawansowanych technologii.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Relatywnie dobrze zachowywał się segment spółek finansowych, w którym bank Citigroup rozpoczął sezon publikacji raportów za ostatni kwartał. Choć raport Citigroup rozczarował spadkiem przychodów, jednak instytucji udało się przebić oczekiwania odnośnie zysków co po przedsesyjnym spadku kursu, już w trakcie sesji na rynku kasowym doprowadziło do wzrostu wyceny.

W tym tygodniu z grona największych banków z Wall Street swoimi rezultatami „pochwalić się” mają jeszcze m.in. JPMorgan Chase & Co, Bank of America Corp i Goldman Sachs.

Niechlubnym czarnym bohaterem poniedziałkowej sesji zostały walory PG&E. Przecena sięgała momentami ponad 48 proc. po tym jak największa spółka z branży energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych poinformowała, iż szykuje się do zwrócenia do sądu w sprawie ochrony przed wierzycielami.

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji indeks DJ IA spadał o 0,36 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,53 proc. zaś technologiczny Nasdaq tracił 0,94 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy