Obawy o pracę

DCZ
opublikowano: 03-04-2009, 00:00

Ubywa zadowolonych ze swojej pracy. A przybywa tych, którzy obawiają się, że mogą ją stracić.

Ubywa zadowolonych ze swojej pracy. A przybywa tych, którzy obawiają się, że mogą ją stracić.

Satysfakcję z miejsca zatrudnienia deklaruje 63 proc. Polaków. W porównaniu z 2005 r. to jednak mniej o ponad 10 proc. — wynika z badania "Satysfakcja z pracy 2009", przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR) i portal Pracuj.pl. Trudna sytuacja na rynku pracy sprawia, że chętniej chcielibyśmy być w obecnej firmie także za pięć lat (47,8 proc. wskazań w 2009 roku, a 39,6 proc. w 2007 r.), a rzadziej myślimy o jej zmianie (30,2 proc. wobec 42,3 proc. dwa lata temu). Tylko 36 proc. badanych twierdzi, że firma, w której pracują, ma wobec nich długofalowe plany. A co trzeci uważa, że jego sytuacja na rynku pracy w tym roku się pogorszy. Tylko 14,5 proc. wierzy, że się polepszy.

— Przez kilka lat rynek pracy bardzo się zmieniał. Było coraz więcej atrakcyjnych ofert pracy, rosły płace. Stąd wynikały krytyczne oceny własnej sytuacji zawodowej. A spadek satysfakcji z pracy w 2009 r. można wiązać z niekorzystnymi zmianami w wielu firmach w wyniku spowolnienia gospodarczego — komentuje Dominika Kowalczyk z IIBR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy