Obligacje obroniły się

Anna Borys
opublikowano: 30-06-2006, 00:00
Obserwuj w MójPB:

Polski rynek obligacji nie miał szans, by zareagować na decyzję amerykańskich władz monetarnych (Fed). Inwestorzy okopali się na pozycjach i cierpliwie czekali. Scenariusze na dzisiejszą sesję są dwa. Jeśli uczestnicy rynku uznają, że Fed będzie już coraz mniej zdeterminowany, by prowadzić restrykcyjną politykę pieniężną, notowania polskich papierów w piątek powinny zyskać. W przeciwnym razie czekają nas przeceny.

Notowaniom polskich papierów dodatkowo nie pomagają wieści z krajów regionu. Pogarsza się sytuacja na Węgrzech, gdzie można w ciemno zakładać, że zmiany w polityce fiskalnej zwiększą presję inflacyjną. Wczorajsza interwencja słowackich władz monetarnych na rynku walutowym też nie napawa optymizmem. Rynek nie zareagował ponadto na wczorajszą aukcję zamiany obligacji siedmioletnich. Nic więc dziwnego, że polskie papiery nie zdrożały. W czwartek o godzinie 15.00 rentowność dwuletnich papierów skarbowych wzrosła do 5,08 proc. z 5,07 proc. w porównaniu ze środą, pięcioletnich osiągnęła wartość 5,62 proc. wobec 5,59 proc. dzień wcześniej, dziesięcioletnich zaś spadła do 5,68 proc. z 5,72 proc. w środę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane