Obligacje USA drożeją

opublikowano: 06-05-2019, 14:27

Wzrost awersji do ryzyka spowodował spadek rentowności obligacji USA.

Prezydent Donald Trump wystraszył inwestorów na całym świecie grożąc obłożeniem już w tym tygodniu wyższym cłem chińskiego importu wartości 200 mld USD, a także grożąc iż niedługo później podobnie stanie się z importem wartości 325 mld USD. Obawa eskalacji wojny handlowej między największymi gospodarkami świata wywołała popyt na mniej ryzykowne aktywa.

Rentowność obligacji 10-letnich USA spadła do 4,8 pkt. bazowego do 2,483 proc. Rentowność „dwulatek” spadła o 4,9 pkt. bazowego do 2,290 proc., a obligacji 30-letnich o 3,3 pkt. bazowego do 2,893 proc.

- Eksperci ds. handlu nie są pewni jak interpretować groźby prezydenta z niedzieli dotyczące dalszego nakładania ceł na import z Chin. Czy próbuje zwiększyć presję na osiągnięcie umowy już w tym tygodniu? A jeśli tak, czy to zadziała, czy obróci się na niekorzyść? – powiedział Kit Juckes, globalny strateg Société Générale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA