Obniżki stóp procentowych to kierunek właściwy-Tober

Huta Ferrum S.A.
opublikowano: 26-02-2003, 12:19

WARSZAWA (Reuters) - Rząd z sympatią patrzy na obniżki stóp procentowych i uważa, że redukcje są kierunkiem właściwym, powiedział w środę rzecznik rządu Michał Tober.

"Kierunek działań polegający na obniżaniu stóp jest kierunkiem właściwym. Nie jest żadną tajemnicą, że rząd zawsze z sympatią patrzy na obniżki stóp" - powiedział Reuterowi Tober.

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) na zakończonym w środę posiedzeniu zredukowała stopy procentowe o 25-50 punktów bazowych. Główna stopa spadła do nie mniej niż 6,25 procent z 6,5 procent.

Większość analityków spodziewała się, że redukcja nastąpi, a jej poziom wyniesie 25 punktów bazowych.

Główna stopa rynkowa wynosi więc nie mniej niż 6,25 procent wobec 6,5 procent przed redukcją, stopa redyskontowa weksli 6,75 wobec 7,25 procent, lombardowa 8,00 procent wobec 8,50 procent, a stopa oprocentowania lokaty terminowej nie zmieniła się i wynosi 4,50 procent.

((Autor: Barbara Woźniak; Redagował: Marcin Gocłowski; warsaw.newsroom@reuters.com; Reuters Serwis Polski, tel. 22 6539700, Reuters Messaging: barbara.wozniak.reuters.com @reuters.net))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Huta Ferrum S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Obniżki stóp procentowych to kierunek właściwy-Tober