Od środy na Torwarze czuwanie przy trumnach ofiar katastrofy

PAP
13-04-2010, 17:17

Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski informuje:

Trumny z ciałami ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem zostaną wystawione począwszy od 14 kwietnia br. od godz. 14.00 do odwołania w hali widowiskowej na Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6a w Warszawie.

Kuria Polowa Wojska Polskiego zwraca się z prośbą o czynne włączenie się w modlitewne czuwanie. Swój apel kieruje zwłaszcza do księży archidiecezji warszawskiej, diecezji warszawsko-praskiej i zgromadzeń zakonnych w Warszawie.

- Duchowni proszeni są o prowadzenie modlitw, nabożeństw żałobnych, mszy św., różańca, o sprawowanie sakramentu pokuty i o duszpasterskie rozmowy z rodzinami ofiar katastrofy samolotu - informuje ks. prał. płk Zbigniew Kępa, notariusz Kurii Polowej Wojska Polskiego i rzecznik prasowy Ordynariatu.

Czuwanie będą koordynować księża kapelani Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Duchowni, który pragną włączyć się w modlitwę proszeni są o zgłaszanie się na ul. Łazienkowską 6a i wpisanie się na duszpasterski dyżur.

W czuwanie modlitewne mogą się także włączyć parafialni organiści, zespoły młodzieżowe i inne osoby, które będą pomocne w liturgii.

Informacje o porządku nabożeństw przy trumnach ofiar będą umieszczone na stronie www.ordynariat.pl.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Od środy na Torwarze czuwanie przy trumnach ofiar katastrofy