Odbicie na Wall Street

opublikowano: 27-05-2015, 22:07

Po wtorkowej, najmocniejszej od trzech tygodni przecenie, w środę amerykańskie giełdy odrabiały straty. Inwestorzy z dużym zainteresowaniem kupowali akcje spółek technologicznych i wyczekiwali na wiadomości odnośnie postępu w rozmowach ws. greckich finansów.

Przy braku istotnych danych makro uwaga inwestorów skupiała się przede wszystkim na doniesieniach ze spółek. 

Wtorkowa korekta wywołana została przede wszystkim wzrostem ryzyka szybszego niż się do tej pory spodziewano podwyższenia stóp procentowych

Dziewięć na dziesięć głównych grup wchodzących w skład indeksu S&P500 notowało w środę dodatnie zmiany. Największe stały się udziałem spółek technologicznych i opieki zdrowotnej. 

Najmocniej od miesiąca, momentami o ponad 4 proc. rósł kurs akcji Juniper Networks, po tym jak koncern Ericsson stwierdził, że jest otwarty na transakcję połączeniową by przeciwdziałać ruchom ze strony rywali Nokii i Alcatel-Lucent.

Po lepszych niż się spodziewano wynikach kwartalnych o ponad 12 proc. drożały papiery Tiffany.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,67 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 0,92 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 1,47 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Odbicie na Wall Street