Odpracuj spółdzielcze długi

opublikowano: 13-08-2009, 15:56

W Gdańsku można odpracować zadłużenie czynszu, sprzątając lub wykonując proste czynności biurowe w spółdzielczej administracji.

Blisko 40 proc. najemców mieszkań komunalnych w Gdańsku nie płaci czynszu - informuje portal trójmiasto.pl. Efekt: miasto ma dziurę w finansach, a lokatorzy olbrzymie długi. Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych daje szansę na ich odpracowanie i to nie tylko przy pracy fizycznej.

- Nie po raz pierwszy dajemy dłużnikom możliwość odpracowania zadłużenia. Ale zauważyliśmy, że część ludzi nawet gdyby chciała, to nie zawsze jest skłonna do pracy w terenie przy grabieniu czy sprzątaniu - mówi Tadeusz Piotrowski, rzecznik GZNK.

Oprócz prac remontowych czy porządkowych GZNK oferuje wypisywanie wezwań do zapłaty, druczków zwrotnego potwierdzenia nadania, kserowanie czy segregowanie różnych dokumentów czy kopertowanie.

- Tylko z naszej kancelarii na Partyzantów każdego dnia wysyła się około 200 listów - wyjaśnia rzecznik.

Jest jednak pewien warunek - dług nie może być większy niż 15 tys. zł. Ci najbardziej zadłużeni mogą skorzystać z innej oferty, zamiany mieszkania np. na mniejsze, gdzie zamieniający spłaca długi.

(trójmiasto.pl)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Odpracuj spółdzielcze długi