Odsetki jeszcze zmizerniały

opublikowano: 07-05-2015, 00:00

Oprocentowanie lokat spadło do rekordowo niskiego poziomu.

Zdeponowanie 10 tys. zł na 30 dni przyniesie w najlepszym wypadku 13,76 zł odsetek po podatku, wynika z rankingu portalu Bankier.pl, w którym uwzględniono oferty „bez gwiazdek”, czyli te, w których otrzymanie obiecywanych odsetek nie zależy od spełnienia określonych warunków, np. założenia konta czy posiadania karty debetowej.

Najlepsza lokata — a dokładnie lokaty, bo dwa banki oferują takie samo oprocentowanie — da odsetki w wysokości 2 proc. w skali roku. Na tyle można liczyć w BIZ Banku oraz Banku Smart.

Niewiele mniej oferują Idea Bank oraz Meritum (1,9 proc.).

W zestawieniu, w którym uwzględniono by depozyty dla wybranych klientów, na pierwszym miejscu znalazłby się również Bank Smart, tyle że z lokatą powitalną dla osób, które nie korzystały jeszcze z usług instytucji. Tu odsetki sięgają 4 proc. Drugie miejsce należałoby do BOŚ Banku z Ekolokatą bez Kantów (3 proc.). Lokatę mogą założyć tylko posiadacze Konta bez Kantów. Trzecie miejsce na podium zajęłaby Lokata IKO od PKO BP na 2,5 proc. Lokata dostępna jest dla klientów korzystających z aplikacji mobilnej PKO BP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu