Odsetki są jeszcze niższe

opublikowano: 25-08-2015, 22:00

Banki małymi krokami obcinają oprocentowanie lokat. Na rocznej można liczyć co najwyżej na 2,65 proc.

Choć stopy Narodowego Banku Polskiego stoją w miejscu, banki nie utrzymują oprocentowania swoich depozytów, ale je obniżają. Kolejny raz w ciągu trzech miesięcy stopniały stawki lokat rocznych — obecnie można zyskać na nich co najwyżej 2,65 proc. — wynika z rankingu, przygotowanego przez portal Bankier.pl. Przed miesiącem lider zestawienia gwarantował 2,8 proc.

Stawce wśród produktów, z których skorzystanie nie wiąże się z koniecznością niestandardowych działań, jak np. założenie konta, przewodzą lokaty w bankach, kontrolowanych przez Leszka Czarneckiego — Getinie i jego przybudówkach oraz Idea Banku. Zdeponowanie 10 tys. zł na rok przyniesie niespełna 215 zł netto zysku. Na 5 zł mniej mogą liczyć ci, którzy wybiorą ofertę bliźniaczych banków — BIZ Banku oraz Banku Smart.

W czołówce są także tradycyjnie Plus Bank oraz rzadko tu widywany BOŚ Bank. Ten ostatni dołoży jeszcze 0,5 pkt. proc. (a więc da w sumie 3 proc.) na EkoLokacie z Bonusem wtedy, gdy na rachunku osobistym deponent utrzyma średniomiesięczne saldo w wysokości co najmniej 10 proc. wartości lokaty. W niektórych bankach wysokość odsetek wiąże się z wielkością depozytu.

W rankingu najmniejszych depozytów (1 tys. zł) na 4. i 5. miejscu znajdują się Inteligo (1,8 proc.) i Alior Bank (1,7 proc.), ale w tym, które dotyczy kwoty 10 tys. zł, pojawia się Toyota Bank z Lokatą standardową, oferującą 2,4 proc. odsetek. Minimalny wkład na tę lokatę to 2 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu