OECD: gospodarki G7 przyspieszą w pierwszym półroczu

MD, MarketWatch
29-03-2012, 13:09

OECD ostrzega jednocześnie, że ożywienie może okazać się nietrwałe. Podkreśla, że w USA poprawa sytuacji będzie następować szybciej niż w Europie.

- Nasza prognoza pierwszego półrocza 2012 roku to mocny wzrost w USA i Kanadzie, ale wyraźnie słabsza aktywność w Europie, gdzie perspektywy są chwiejne – powiedział Carlo Padoan, główny ekonomista Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. – Być może zrobiliśmy krok w tył z krawędzi przepaści, ale wciąż nie ma powodów do uspokojenia – dodał.

OECD prognozuje, że PKB USA wzrośnie w obecnym kwartale o 2,9 proc., a w kolejnym o 2,8 proc. W przypadku trzech największych gospodarek eurolandu spodziewa się średnio 0,4 proc. spadku PKB w pierwszym kwartale i 0,9 proc. wzrostu w drugim. Japonia ma zanotować 3,4 proc. wzrost w pierwszym kwartale i 1,4 proc. wzrost w drugim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / OECD: gospodarki G7 przyspieszą w pierwszym półroczu