OFE PZU: ważne fundamenty

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 15-07-2002, 00:00

Wykształcenie

Dariusz Adamiuk ma 43 lata. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu w Auckland w Nowej Zelandii. Posiada tytuł Master of Bussines Administration (MBA).

Od powrotu do Polski w 1994 r. pracował w różnych dziedzinach bankowości inwestycyjnej i finansach przedsiębiorstw (corporate finance), specjalizując się w prywatyzacjach, fuzjach i przejęciach (M&A), organizowaniu finansowania na rynkach kapitałowych oraz zarządzaniu aktywami. Wartość transakcji przeprowadzonych lub nadzorowanych przez niego to około 8 mld USD. Doświadczenie transakcyjne obejmuje sektory: bankowość, ubezpieczenia, wydawnictwa, przemysł przetwórczy, media, stocznie, przemysł budowniczy, maszynowy, energetyczny i telekomunikacyjny.

Staż zawodowy

W latach 1994-97 pracował w departamencie corporate finance firmy Price Waterhouse. Od 1997 r. pełnił funkcję dyrektora corporate finance w ABN Amro Bank (Polska), a od 1998 r. dyrektora w ABN Amro Hoare Govett Corporate Finance (Polska), następnie dyrektora corporate finance w ABN Amro Corporate Finance (Polska). W lutym 1998 r. został prezesem ABN Amro Corporate Finance (Polska). Członek rady nadzorczej w ABN Amro Securietes (Polska). Z grupą PZU jest związany od 1999 r. Pełnił funkcję doradcy prezesa w PZU Życie i doradcy zarządu w TFI PZU. Od listopada 2000 r. jest wiceprezesem PTE PZU i odpowiada za zarządzanie aktywami OFE PZU Złota Jesień.

Portfelem akcji OFE PZU Złota Jesień zarządza Jakub Bentke, a portfelem obligacji Marek Jezierski.

Styl i autorytet

Największy sukces zawodowy

— Od powrotu do Polski w 1994 r. uczestniczyłem w kilkunastu znaczących transakcjach kapitałowych, jednak za najciekawszy uważam swój udział w transakcji przejęcia Banku Handlowego przez Citigroup.

Preferowany styl zarządzania

— Uważam za najbardziej istotne w zarządzaniu aktywami rozdzielenie poziomu decyzji dotyczących alokacji od wyboru instrumentu finansowego. Decyzje alokacyjne muszą być wsparte staranną analizą otoczenia makroekonomicznego. Dobór akcji do portfela equity następuje metodą typu bottom up.

Autorytet zawodowy

— The Sage of Omaha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Emerytury / OFE PZU: ważne fundamenty