OFE Winterthur: przejęcie od jesieni

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 09-06-1999, 00:00

OFE Winterthur: przejęcia od jesieni

Ireneusz Łuszczewski, prezes OFE Winterthur, zapowiedział, że jesienią jego firma rozpocznie pierwsze rozmowy, w celu przejmowania konkurentów. Podobną strategię Szwajcarzy realizowali już na Węgrzech i w Czechach, gdzie przejęli sześć funduszy.

Na razie fundusz po raz pierwszy pochwalił się wynikami. Stutysięczną umowę z funduszem emerytalnym Winterthur podpisał wczoraj aktor Bogusław Linda.

Na ten wynik zapracowali agenci Winterthur Życie (4,5 tys. osób), którzy podpisali co trzecią zawartą umowę oraz z brokerzy i multiagenci. W sumie do UNFE zostało zgłoszonych 12,5 tys. przedstawicieli OFE Winterthur, a w najbliższych tygodniach dołączy do nich jeszcze 2 tys. osób.

Do końca roku Szwajcarzy chcą zdobyć 400 tys. klientów.

Najbliższe WZA spółki zatwierdzi obniżenie opłat w funduszu. Przez pierwsze trzy lata oszczędzania wyniosą one: 9 proc., między czwartym a dziesiątym rokiem oszczędzania — 5,25 proc., między 11 a 20 rokiem — 5 proc., zaś po 20 latach już tylko 3,5 proc.

Aktywa OFE Winterthur wynoszą dziś 45 tys. zł. Pierwsze środki przesłane przez ZUS ulokowano w depozytach bankowych. KO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / OFE Winterthur: przejęcie od jesieni