Ofert nie brakuje

ANP
opublikowano: 07-12-2006, 00:00

Ostatnie giełdowe debiuty, które wypadły niezwykle okazale, rozpalają wyobraźnię inwestorów. Nie straconego. W najbliższych tygodniach oferty publiczne chcą przeprowadzić kolejne spółki. Jest w czym wybierać.

Pegas Nonwovens

- Czeski producent włóknin, wykorzystywanych głównie w produkcji środków higieny osobistej, planuje przeprowadzenie pierwotnej oferty publicznej akcji na giełdzie w Pradze i Warszawie. Spółka, która spodziewa się dopuszczenia akcji do obrotu, jeszcze w tym lub na początku 2007 r. liczy na uzyskanie 500 mln zł.

Ruch

- Największy w Polsce kolporter prasy i innych wydawnictw planuje debiut na 22 grudnia. Z emisji chce uzyskać do 250 mln zł, z czego około 115 mln przeznaczy na inwestycje w modernizację i rozwój sieci sprzedaży.

CEDC

- Amerykański Central European Distribution Corporation (CEDC), największy producent wódki w Polsce, zamierza zadebiutować około 20 grudnia. Maksymalna cena jednej akcji wynosi 100 zł. Spółka chce uzyskać z emisji około 200 mln zł netto.

Monnari Trade

- Dystrybutor damskiej odzieży markowej zamierza zadebiutować przed Bożym Narodzeniem. Cena emisyjna i cena sprzedaży w ofercie publicznej akcji została ustalona na 21 zł, zatem wartość oferty wyniesie 52,5 mln zł brutto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy