Oferta ITI Holdings zakończyła się niepowodzeniem

Michał Kobosko
03-07-2002, 06:07

ITI Holdings podało w nocy, że przekłada ofertę publiczną akcji z powodu pogarszającej się koniunktury na rynku. "Mimo pozytywnego odbioru i znacznego zainteresowania inwestorów, wyjątkowo niekorzystna sytuacja na świecie i w Polsce, oznaczaja, że w takich warunkach nie możemy przeprowadzić oferty" - powiedział cytowany w komunikacie Jan Wejchert, prezes ITI.

Firma ogłosiła, że zamierza powrócić na rynek z kolejną ofertą, ale nie podała jej terminów.

Zapisy na akcje ITI, właściciela m.in. TVN, TVN24, Onetu i Multikina, trwały od 19 czerwca do 2 lipca. Towarzyszyły im kontrowersje dotyczące nieprzejrzystej struktury grupy i wielu innych czynników ryzyka, a także niezgoda inwestorów instytucjonalnych na zaproponowane widełki cenowe. Firma chciała sprzedać swoje akcje po 9,75-14,0 zł, podczas, gdy wyceny analityków nie przekraczały 8-9 zł.

Według informacji zebranych w dzisiejszym "Pulsie Biznesu", na akcje ITI nie złożył zapisu żaden z dużych Otwartych Funduszy Emerytalnych.

MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Oferta ITI Holdings zakończyła się niepowodzeniem