Okiem eksterta Dmuchaj na zimne

DCZ
opublikowano: 27-08-2010, 00:00

Sylwia Mikiel,

dyrektor biura marketingu i PR Signal Iduna

Z roku na rok wyjazdy typu incentive travel są coraz popularniejsze. I coraz częściej są organizowane w egzotycznych zakątkach świata. Jeśli wyjazd motywacyjny organizuje firma, która zajmuje się takimi usługami, to pamiętajmy, by dopytać, jakie ubezpieczenie zapewnia organizator i czy spełnia ono nasze wymagania. Jeżeli sami organizujemy wyjazd, to oprócz rezerwacji hotelu i zapewnienia dodatkowych atrakcji dla pracowników, nie możemy zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, gdy jest to wyjazd zagraniczny, lub od następstw nieszczęśliwych wypadków w kraju.

Na co zwrócić uwagę i jakie ubezpieczenie wybrać, aby zapewnić pracownikom pełne bezpieczeństwo? Ponieważ wyjazd typu incentive może być traktowany jako forma pracy, najlepiej zdecydować się na pakiet biznesowy. To jedna z bogatszych polis, obejmująca koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialność cywilną, bagaż. Takie ubezpieczenie daje również prawo do refundacji większej liczby wydatków związanych z nagłym zachorowaniem.

Warto mieć też na uwadze to, jakie dodatkowe atrakcje będą przewidziane dla pracowników. Powinno się o tym poinformować ubezpieczyciela, by zaproponował polisę, która będzie w pełni dostosowana do formy wyjazdu. Jeśli poza szkoleniami i integracją chce się zaoferować pracownikom np. nurkowanie, windsurfing czy kitesurfing, to polisa powinna zawierać tak zwaną zwyżkę na sporty ekstremalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy