Olechowski: Decyzja o starcie w wyborach prezydenckich jesienią

PAP
opublikowano: 10-07-2009, 13:31

Andrzej Olechowski poinformował w piątek w  Warszawie, że decyzję o ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich ogłosi jesienią. Jak zaznaczył, do tego czasu chce się zorientować, czy jego przesłanie trafia do Polaków.

"Nie będę zwlekał z deklaracją, czy wezmę udział w wyborach prezydenckich, czy nie i swoją decyzję ogłoszę na jesieni tego roku" - mówił Olechowski na konferencji prasowej, w której uczestniczył wspólnie z przewodniczącym SD Pawłem Piskorskim.

"Do tego czasu muszę się zorientować (...) Czy to, co mówię jest zrozumiałe? Ja wiem, co chcę powiedzieć, nagromadzi się tego trochę, natomiast nie wiem, czy trafię ze swoim przesłaniem, ze swoją narracją do ludzi" - zaznaczył polityk.

Olechowski zastrzegł, że jeśli zorientowałby się, że to, co mówi jest niezrozumiałe dla Polaków, to "nie ma co ludziom zawracać głowy, nie ma co wnosić szumu".

Pytany, czy opowiada się bardziej za Polską solidarną, czy liberalną odparł: "nie ma solidarności bez wolności, więc solidarność, która nie uwzględnia wartości, w które wierzą liberałowie jest nic nie warta". Jednocześnie podkreślił, że "nie ma również wolności bez solidarności". Jak mówił, wśród rozsądnych liberałów nie ma ludzi, którzy by nie wierzyli w konieczność "zajęcia się ludźmi, którzy sami sobą nie mogą się zająć".

"Współczesny liberał europejski absolutnie widzi, to w taki właśnie sposób" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Olechowski: Decyzja o starcie w wyborach prezydenckich jesienią