Czytasz dzięki

Olej palmowy najtańszy od pięciu miesięcy

opublikowano: 19-03-2020, 14:09

Notowania oleju palmowego spadły do najniższego poziomu od pięciu miesięcy. Zniżkę napędzają obawy o popyt ze strony kluczowych nabywców surowca z Indii

Wycena najpopularniejszego w konsumpcji oleju spadła o 1,3 proc. zamykając się na najniższym poziomie od października 2019 r. Dodatkowo, drastyczna przecena na rynku ropy naftowej, która zeszła do 18-letniego minimum zmniejszyła atrakcyjność oleju palmowego jako paliwa alternatywnego.

Ziarna palmy, olej palmowy
Zobacz więcej

Ziarna palmy, olej palmowy fot. Bloomberg

Spadek cen ropy naftowej obniża ceny oleju palmowego. Niski poziom zakupów przez Indie jest również czynnikiem ryzyka -  powiedział Rajesh Modi, handlowiec w Sprint Exim Pte w Singapurze. Dodał, że jeśli Indie zwiększą zakupy w dalszej części roku, ceny mogą uzyskać wsparcie.

Zakupy oleju palmowego przez Indie mogą spaść do prawie dziewięcioletniego minimum w marcu, w dużej mierze z uwagi na epidemię koronawirusa, która  zniechęca ludzi do jedzenia w restauracjach czy ulicznych fast foodach, gdzie olej palmowy jest wykorzystywany do smażenia. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy