Olimpijczycy z Korei Północnej nie dostaną smartfonów Samsunga

opublikowano: 02-02-2018, 12:18
aktualizacja: 02-02-2018, 12:19

Niemal wszyscy z prawie 3 tys. sportowców uczestniczących w igrzyskach zimowych w południowokoreańskim Pyeongchang dostaną w prezencie najnowszy smartfon Samsunga o wartości ponad 900 USD. Z wyjątkiem 22 olimpijczyków z Korei Północnej.

Olimpijczycy z Korei Północnej prawdopodobnie nie dostaną także innych prezentów od sponsorów olimpiady. Powodem są sankcje nałożone na Koreę Północną, które zakazują m.in. sprzedaży dóbr luksusowych lub elektroniki z potencjalnym militarnym zastosowaniem przedstawicielom tego kraju.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Z powodu niepewności, czy nie dojdzie do złamania sankcji, kobieca drużyna hokeja, złożona z zawodniczek obu Korei, będzie występować w strojach dostarczonych przez firmę z Finlandii. Pozostałe reprezentacje będą korzystać ze strojów amerykańskiego Nike, oficjalnego sponsora olimpiady. Powodem jest to, że sankcje nałożone przez USA na Koreę Północną są dużo ostrzejsze niż ogłoszone przez społeczność międzynarodową. Zakazują wszystkim amerykańskim firmom i obywatelom handlu z Koreą Północną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu