Ontex buduje fabrykę w Radomsku

opublikowano: 03-10-2017, 22:00

Belgijski producent artykułów higienicznych wybuduje zakład za 40 mln EUR. Zatrudni 170 osób.

Ontex, belgijski producent artykułów higieny osobistej, zbuduje w Radomsku fabrykę. Właśnie dostał zezwolenie na inwestycję w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). Na 110 tys. mkw. działki wybuduje zakład o powierzchni 24 tys. mkw. Zainwestuje 40 mln EUR. Zakład ruszy w 2018 r. Do 2020 r. będzie w nim pracować co najmniej 170 osób.

Marek Michalik, ŁSSE
Zobacz więcej

Marek Michalik, ŁSSE ARC

— W polskim zakładzie będą produkowane pieluchy dla dzieci oraz pieluchy dla dorosłych. Dzięki inwestycji będziemy bliżej klientów z regionu — mówi Gaëlle Vilatte, rzeczniczka Onteksu. Spółka ma w Łodzi spółkę handlową.

— Firma Ontex do tej pory importowała produkty do Polski, a dzięki inwestycji w strefie wkrótce zaspokoi potrzeby rynku rodzimą produkcją — informuje Marek Michalik, prezes ŁSSE. To kolejna spółka z branży kosmetycznej i artykułów higienicznych w łódzkiej strefie, w której są już m.in. Procter & Gamble, Delia Cosmetics, Elfa Pharm, Emo-Farm, Epicom czy IMA Solution.

— Jeszcze w tym roku poinformujemy o kolejnej dużej inwestycji w tej branży — zapowiada Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Ontex, którego siedziba znajduje się w belgijskim Aalst, ma na świecie 20 fabryk, m.in. w Czechach, Brazylii, Niemczech czy Australii. Sprzedaje w 110 krajach i zatrudnia 11 tys. osób, a przychody spółki sięgają 2 mld EUR. Jest częścią Bel20, indeksu belgijskiego odpowiednika WIG20, a także STOXX Europe 600. ŁSSE wydała w tym roku 13 zezwoleń, w których firmy obiecują, że stworzą 653 miejsca pracy i zainwestują 754 mln zł. W ubiegłym roku strefa miała 16 zezwoleń i deklaracje na 1 mld zł i 1016 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu