Onyszkiewicz: możliwa współpraca PD, SLD i SdPl

Polska Agencja Prasowa SA
11-05-2006, 19:55

Eurodeputowany i przewodniczący Partii Demokratycznej - demokraci.pl Janusz Onyszkiewicz powtórzył w czwartek w Łodzi, że możliwa jest współpraca PD, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Socjaldemokracji Polskiej.

Eurodeputowany i przewodniczący Partii Demokratycznej - demokraci.pl Janusz Onyszkiewicz powtórzył w czwartek w Łodzi, że możliwa jest współpraca PD, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Socjaldemokracji Polskiej.

    W niedzielę PD, SdPl i SLD podpisały wspólny apel do społeczeństwa oraz innych partii i organizacji społecznych o utworzenie porozumienia, sprzeciwiającego się "radykalnym ugrupowaniom", które obecnie doszły do władzy.

    "Zawsze działaliśmy na rzecz utworzenie frontu politycznego obejmującego kilka ugrupowań. Myśleliśmy, że z jednej strony będziemy współpracować z SLD, z drugiej z PO. W chwili obecnej możliwy jest tylko ten pierwszy wariant" - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Onyszkiewicz.

    Dodał, że według niego porozumienie z PO obecnie nie jest możliwe. Jego zdaniem, "Platforma zachowuje się wobec Demokratów niesłychanie chłodno".

    Eurodeputowany uważa, że w sprawach europejskich - miejsca Polski w Europie - PD ma podobne zdanie jak SLD i SdPl. Onyszkiewicz dodał, że na scenie politycznej jest miejsce na silny front centrolewicowy.

    Pytany przez dziennikarzy o ewentualne koalicje w jesiennych wyborach samorządowych, odpowiedział, że w każdym mieście może być inne porozumienie. Wykluczył koalicję z PiS, bo - jak stwierdził - ugrupowanie to ma program nieodpowiadający Demokratom.

    Onyszkiewicz przyjechał do Łodzi na spotkanie ze studentami Uniwersytetu Łódzkiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Onyszkiewicz: możliwa współpraca PD, SLD i SdPl