Open Finance: obserwuj akcje TP SA i CEZ

Open Finance
opublikowano: 07-12-2007, 09:31

Analitycy Open Finance zalecają w piątek zwrócenie uwagi na notowania TP SA, największego polskiego telekomu, i CEZ, największego czeskiego koncernu energetycznego.

TP SA - na wczorajszej sesji akcje spółki podrożały o ponad 3 proc. przy bardzo wysokich obrotach, zatrzymując się na oporze trendu wzrostowego, w którym spółka się obecnie porusza. Po tak silnym wzroście, z jakim mieliśmy do czynienia w tym tygodniu, można spodziewać się też równie silnego odreagowania, niemniej rosnące obroty przy tych wzrostach są optymistycznym sygnałem. Odreagowanie sugerują również wskaźniki MACD i RSI, które pokazują spore wykupienie walorów spółki.

CEZ - na środowej sesji kurs przebił opór na poziomie 190 PLN, a podczas wczorajszego odreagowania utrzymał się powyżej tego poziomu. Wybicie w górę z formacji klina jest oczywiście sygnałem kupna, jednak warto zauważyć, że miało miejsce przy bardzo niskich obrotach, co sugeruje, że sygnał może być fałszywy. W takiej sytuacji, spadek kursu poniżej 190 PLN (na zamknięciu) będzie sygnałem sprzedaży. Z drugiej strony wskaźnik DMI wygenerował sygnał kupna..

Łukasz Mickiewicz, analityk Open Finance

picturegallery.f070fc90-0051-4dca-abc0-5a9cece2a270

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Open Finance

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Cez

Puls Biznesu

Inne / Open Finance: obserwuj akcje TP SA i CEZ