OPIS1-Dane o eksporcie potwierdzają pozytywny trend

WODKAN Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna w Ostrowie Wielkopolskim
opublikowano: 28-08-2002, 16:36

(Depesza uzupełniona o tło)

WARSZAWA (Reuters) - Dane o eksporcie w lipcu potwierdzają wcześniejszy pozytywny trend, powiedział na środowej konferencji prasowej prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Leszek Balcerowicz.

"Są pokrzepiające dane dotyczące eksportu. Dane te dość mocno potwierdzają wcześniejsze tendencje" - powiedział Balcerowicz na konferencji, na której Rada Polityki Pieniężnej (RPP) uzasadniała dlaczego zdecydowała się na kolejną redukcję stóp o 50-100 punktów bazowych.

Eksport w pierwszej połowie roku wzrósł o 4,1 procent rok do roku do 18,5 miliarda dolarów. Dane dotyczące deficytu obrotów bieżących w lipcu zostaną opublikowane przez GUS w najbliższy piątek.

Balcerowicz powiedział też, że dane o produkcji wskazują, że polityka pieniężna powinna być ostrożna.

W lipcu produkcja przemysłowa wzrosła licząc miesiąc do miesiąca o 2,9 procent i była o 6,0 procent wyższa niż rok temu. W okresie styczeń-lipiec produkcja przemysłowa spadła o 0,1 procent wobec analogicznego okresu roku ubiegłego.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WODKAN Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna w Ostrowie Wielkopolskim

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / OPIS1-Dane o eksporcie potwierdzają pozytywny trend