OPIS1-TPSA planuje zwolnić około 12.500 osób-WSJE

Naftobudowa Spółka Akcyjna
opublikowano: 10-12-2001, 12:47

(Depesza uzupełniona o wypowiedź rzecznika TPSA w paragrafie czwartym)

WARSZAWA (Reuters) - Telekomunikacja Polska SA planuje zwolnić około 12.500 pracowników, czyli 20 procent załogi. Jest to częścią planu restrukturyzacji, podał w poniedziałek Wall Street Journal Europe (WSJE).

"Chcelibyśmy zrobić to raczej szybciej, a nie przez dłuższy czas, po to abyśmy wszyscy mieli to już za sobą i skupili się na tym co musi być zrobione" - dziennik WSJE cytuje dyrektora finansowego spółki George'a Storozynskiego.

Przedstawiciele TPSA nie potwierdzili ani nie zaprzeczyli tym informacjom.

"Chcemy ogłosić długoterminową strategię przed końcem roku" - powiedział rzecznik spółki Michał Potocki, dodając że redukcja zatrudnienia jest częścią planu restrukturyzacyjnego, który będzie dyskutowany na posiedzeniu rady nadzorczej w tym tygodniu.

France Telecom oraz Kulczyk Holding mają łącznie 47,5 procent akcji TPSA i opcję na zwiększenie tego udziału w przyszłym roku do większościowego pakietu.

Gazeta podała, że zwolnienia są częścią planu restrukturyzacji, który ma być zatwierdzony w tym tygodniu przez radę nadzorczą spółki, a pod koniec stycznia zaprezentowany inwestorom.

WSJE poinformował, że większość zwalnianych pracowników to osoby z części zajmującej się telefonią stacjonarną. Najmniej ucierpią należące do TSPA oddziały internetowe oraz telefonii komórkowej.

Storozynski powiedział też, że TPSA planuje sprzedać większość swoich nieruchomości i zamienić dług w dolarach i euro na złote.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Naftobudowa Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / OPIS1-TPSA planuje zwolnić około 12.500 osób-WSJE