Opolskie: Z tej mąki będzie nie tylko chleb

Zboża, mąki i biomasa firmy spod Opola mają wysoką jakość i powstają z troską o środowisko.

1. KATOLIK

Firmy PUHP Urszula i Henryk Katolik oraz spółka Katolik istnieją od 25 lat. Główne działania prowadzą w Kietrzu pod Opolem. Od początku działalności zajmują się skupem i sprzedażą zbóż (pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa, kukurydzy, a także otrębów pszennych, żytnich, jęczmiennych i owsianych). Z czasem ich oferta poszerzyła się o mąki piekarnicze, paszowe oraz biomasę, czyli produkty pochodzenia roślinnego, ulegające biodegeneracji.

— Towar, którym handlujemy pochodzi z naszego skupu zbóż oraz od wieloletnich kontrahentów z kraju i zagranicy, między innymi z Czech, Słowacji oraz Węgier — mówi Paweł Katolik, współwłaściciel firmy.

Duży wybór mąki piekarniczej, sprzedawanej przez firmę Katolik, pochodzi jedynie z ekologicznie nieskażonych terenów Polski. To właśnie troska o środowisko jest główną ideą, jaka przyświeca tej rodzinnej firmie. Stąd pomysł na handel biomasą.

— Biomasa jest najczęściej wykorzystywanym odnawialnym źródłem energii, pozyskiwanym z odpadów produkcji rolnej i spożywczej oraz specjalistycznych upraw rolnych. Pośredniczymy w obrocie odpadami roślinnymi i przetwarzamy je w celu uzyskania ekologicznych źródeł energii — komentuje Henryk Katolik. Równie istotnym kryterium, jakim kierują się właściciele spółki, jest jakość produktów. Jej potwierdzeniem są przeprowadzane regularnie badania. Firma ma własne laboratorium, które pozwala kontrolować jakość produktów na miejscu. Dodatkowo firma zajmuje się krajowym i zagranicznym transportem swoich towarów i ładunków zleconych. Skompletowała w tym celu własny park samochodów ciężarowych.

STRATEGIA:

Najważniejsza jest troska, aby oferowane produkty spełniały przyjęte normy i były możliwie wysokiej jakości. Potwierdzeniem jest zadowolenie klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Opolskie: Z tej mąki będzie nie tylko chleb