Opory okazały się za silne

Wojciech Anczok
28-05-2001, 00:00

Opory okazały się za silne

Początek minionego tygodnia stał pod znakiem optymizmu, który objawił się dwiema dużymi białymi świecami. Później nastąpiło uspokojenie nastrojów i indeks ustabilizował się tuż poniżej poziomu silnego oporu na wysokości 1500 pkt, utworzonego przez lokalne szczyty z kwietnia i marca oraz dołek z października 2000 r. Niestety, oporu tego pokonać się nie udało. Dodatkowo wagę tej bariery wzmacnia bliskość głównej linii trendu spadkowego, prowadzonej przez szczyty z zeszłego i obecnego roku, która znajduje się na wysokości około 1537 pkt.

Gwałtowny wzrost kurs Elektrimu pobudził popyt na warranty oparte na akcjach holdingu, których kurs kształtował się na początku tygodnia na poziomie 2 zł. Ostatnie wzrosty spowodowały, iż kurs instrumentu bazowego dotarł do strefy silnego oporu, rozciągającej się w obszarze 34-35 zł, utworzonej przez szczyty z marca i kwietnia tego roku.

Z pewnością pocieszającą informacją są zwiększone obroty. Gdyby udało się pokonać opór zaistniałaby szansa realizacji tworzącej się formacji podwójnego dna, której zasięg to aż 42 zł. Niestety, po drodze mamy jeszcze przystanek na poziomie 36,9 zł.

Warrant put na akcje Banku Handlowego wyceniono w ostatniej transakcji na 4,5 zł. Akcje instrumentu bazowego od początku maja sukcesywnie tracą na wartości. Z tym że spadek poniżej strefy konsolidacji w obszarze 49-50,2 zł wydaje się trudny do zrealizowania. Dodatkowo wzrost obrotów przy zauważalnym wyhamowaniu spadków wydaje się świadczyć, że wsparcie działa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Anczok

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Opory okazały się za silne