Opozycja grozi bojkotem obrad Sejmu

PAP
opublikowano: 22-08-2009, 08:19

Pierwsze po wakacjach posiedzenie Sejmu może odbyć się bez udziału posłów PiS i SLD, twierdzi "Dziennik".

Opozycja chce w ten sposób zaprotestować przeciwko decyzji prezesa Telewizji Polskiej Piotra Farfała, który wykreślił z jesiennej ramówki TVP Info transmisje obrad parlamentu.

- "Namawiam kolegów, byśmy wyszli z sali, może wtedy ktoś na Woronicza zrozumie, że tak nie wolno" - mówi osoba z kierownictwa klubu PiS.

O bojkocie posiedzenia mówią także politycy SLD. "Po co mamy uczestniczyć w sesji, skoro naszym wyborcom odmawia się prawa do rzetelnej informacji z jego przebiegu" - oświadczył jeden z posłów lewicy.

- "Rezygnacja z transmisji to poważny błąd, potwierdzający, że TVP nie przejmuje się realizowaniem misji. Relacja z obrad na pewno jest wypełnianiem misji ustawowo wymaganej od mediów publicznych" - powiedział "Dziennikowi" marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Dodał, że oczekuje współdziałania ze strony wszystkich klubów parlamentarnych. Nie wyklucza, że wystąpi w imieniu całego Sejmu do kierownictwa telewizji w tej sprawie".(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane