OPTeam planuje inwestycję za 10 mln zł

opublikowano: 30-10-2008, 14:53

Firma OPTeam z Rzeszowa (Podkarpackie) - dostawca i integrator systemów kart elektronicznych - wybuduje Centrum Projektowe Nowoczesnych Technologii (CPNT). Wartość inwestycji przekroczy 10 mln zł; pracę znajdzie ok. 30 informatyków.

Jak powiedział w czwartek w rozmowie z PAP wiceprezes zarządu spółki Andrzej Pelczar, firma ma już pozwolenie na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

"Kupiliśmy już działkę o powierzchni 1,1 ha w Tajęcinie na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis, który wchodzi w skład SSE. Jesteśmy w trakcie prac projektowych. CPNT to największa inwestycja w dotychczasowej historii firmy" - dodał.

Budowa Centrum ma ruszyć w drugim kwartale 2009 r. W CPNT zlokalizowane zostanie Centrum Przetwarzania Danych, które zdalnie świadczyć będzie usługi dla systemów kartowych spółki. W budynku zlokalizowane zostaną także działy technologiczne związane z technologiami internetowymi, integracją systemów bezpieczeństwa IT i projektowaniem sieci teleinformatycznych.

"Przeniesiemy tam również wszystkie nasze zasoby technologiczne związane z budową, wdrażaniem i świadczeniem usług związanych z oprogramowanie systemów kartowych i aplikacji terminali płatniczych" ľ powiedział Pelczar.

Firma zdecydowała się zainwestować w Aeropolis ze względu na m.in. dobrą infrastrukturę terenu, szczególnie możliwości telekomunikacyjne; innym ważnym czynnikiem są zwolnienia podatkowe, jakie przysługują inwestorom.

Dotychczas w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym zainwestowały dwie firmy: niemiecki MTU i amerykański BorgWarner.

OPTeam SA działa na rynku od 1988 r. Oprócz systemów kartowych i oprogramowania dla terminali płatniczych firma zajmuję się integracją rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa systemów IT, budową zaawansowanych sieci teleinformatycznych, budową i wyposażaniem centrów przetwarzania danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / OPTeam planuje inwestycję za 10 mln zł