Czytasz dzięki

Optymiści znów górą

opublikowano: 26-03-2015, 00:00

Prognozy

Podobnie jak na początku 2014 r., tak i teraz eksperci, ankietowani przez „Puls Biznesu”, w większości są ostrożnymi, ale jednak optymistami wobec koniunktury giełdowej w najbliższych miesiącach. Dość dobrej pogody na rynku akcji spodziewa się 56 proc. badanych analityków, maklerów i doradców. Specjaliści tradycyjnie „zakotwiczeni” są w historycznych stopach zwrotu — przed rokiem, kiedy mieli oni w pamięci udany 2013 r., dość dobrej i bardzo dobrej koniunktury spodziewało się w sumie aż 72 proc. ankietowanych.

Niezbyt dobrej lub złej (a taka w rzeczywistości była) — co czwarty. W tym roku optymistyczne prognozy ma 74 proc. ankietowanych, którzy mają świeżo w pamięci udany początek 2015 r., zwłaszcza w segmencie małych i średnich spółek. Niezbyt dobrej koniunktury spodziewa się 24 proc. badanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane