Optymizm na Wall Street

opublikowano: 01-06-2018, 22:06
aktualizacja: 01-06-2018, 22:09

Piątkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostem głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Indeks Dow Jones Industrial Average na zamknięciu notowań zwyżkował o 0,9 proc., Standard&Poor’s 500 rósł o 1,08 proc. zaś Nasdaq o 1,51 proc.

Akcje drożały, a obligacje skarbowe USA taniały po publikacji najnowszych danych o zatrudnieniu, które pobudziły optymizm inwestorów i umocniły prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym miesiącu. Dolar umacniał się.

S&P nadrobił straty z poprzednich dni tygodnia w reakcji na spadek stopy bezrobocia do 3,8 proc. w maju czyli najniższego poziomu od niemal 50 lat. Prym we wzrostach wiodły spółki z sektora technologicznego, a indeks Nasdaq wspiął się do najwyższego pułapu od 11 tygodni. Dolar zakończył siódmy wzrostowy tydzień z rzędu, co jest najdłuższym nieprzerwanym okresem wzrostowym amerykańskiej waluty od 2014 r. Rentowność 10-latek wzrosła powyżej 2,88 proc.

Dane z rynku pracy potwierdziły, że gospodarka jest wystarczająco silna, by wytrzymać kolejną podwyżkę stóp procentowych, która nastąpi zapewne pod koniec miesiąca podczas spotkania szefów Rezerwy Federalnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy