Optymizm nie słabnie

MD
02-02-2010, 13:17

Kontrakty zapowiadają dalszy ciąg wzrostów indeksów. Dow Jones, S&P500 i Nasdaq są wciąż o ponad 5 proc. poniżej tegorocznych szczytów.

Około 13.15 czasu polskiego kontrakty wszystkie trzy indeksy rosły o 0,30 proc. Dobre nastroje inwestorów podtrzymują wzrosty cen surowców na światowych rynkach, co w poniedziałek przełożyło się na duży popyt na akcje spółek z segmentów energii i materiałów. Na stan nastrojów wpływ będą miały publikowane o 16.00 dane o realizowanej sprzedaży domów na rynku wtórnym. Rynek oczekuje 1 proc. wzrostu w grudniu po tym, jak w listopadzie spadła aż o 16 proc. Trwa sezon wyników kwartalnych. Wśród 26 spółek wchodzących w skład S&P500, które opublikują raporty we wtorek, są m.in. gigant chemiczny Dow Chemical oraz koncern medialny News Corp. Dużym popytem będą prawdopodobnie cieszyć się akcje Barnes & Noble. Największy akcjonariusz właściciela sieci księgarni zasygnalizował, że chce dokupić nawet 37 proc. jego akcji.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Optymizm nie słabnie