Optymizm wciąż dominuje

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 29-12-2010, 13:49

W handlu przedsesyjnym nowojorska giełda kontynuuje dobrą passę z ostatnich tygodni, a inwestorzy kierują się dobrymi prognozami na przyszły rok.

Na dwie godziny przed rozpoczęciem handlu kontrakty na S&P 500 i Dow Jonesa zwyżkują o 0,1 proc., a futures na Nasdaq rosną o ¼ proc.

Trwająca dobra passa giełdy nowojorskiej oznacza, że grudniowy wzrost S&P 500 będzie największy od 1991 r. Inwestorzy spekulują, że w przyszłym roku gospodarka przyspieszy za sprawą monetarnych i fiskalnych pakietów stymulacyjnych. Od początku miesiąca indeks zyskał 6,6 proc. i znalazł się powyżej poziomu z 12 września 2008 r., ostatniej sesji sprzed upadku banku Lehman Brothers.

- To samo będzie się działo w przyszłym roku. Polityka fiskalna jest bardzo luźna. Dokąd to prowadzi, to już inna sprawa, ale gospodarka i rynek będą zaskakiwać pozytywnie – komentował Thomas Steinemann, główny strateg Vontobel AM w Zurychu.

Aktywność inwestorów od początku tygodnia utrzymuje się na niskich poziomach, co związane jest z przerwą między świętami oraz obfitymi opadami śniegu na wschodnim wybrzeżu USA.

Na otwarciu inwestorzy mogą wyprzedawać papiery Hemispherx Biopharma. Spółka zapowiedziała, że skoryguje sprawozdania finansowe za ten i poprzedni rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane