Orbis może przejąć od Accor hotele w regionie

KZ
opublikowano: 21-10-2014, 08:11

Orbis otrzymał od swojego właściciela – francuskiego Accora, ofertę przejęcia sieci 46 hoteli zlokalizowanych w Europie Środkowej. Cena - prawie 600 mln zł.

Zgodnie z ofertą Orbis miałby przejąć od Accor 38 istniejących oraz 8 planowanych hoteli poprzez nabycie udziałów w spółkach zależnych, należących do Accor w następujących krajach:

- Węgry: Accor Pannonia Hotels ZRT (99,92% udziałów), obejmuje także hotele sieci Accor w Macedonii, Słowacji i Bułgarii;

- Czechy: Katerinska Hotel SRO (100% udziałów);

- Rumunia: Accor Hotels Romania SRL (100% udziałów);

- Polska: Muranowska Sp. z o.o. (100% udziałów) oraz Hotek Polska Sp. z o.o. (100% udziałów).

Portfel 46 hoteli zawiera: 11 hoteli własnych (1.974 pokoje), 17 w dzierżawie (3.573 pokoje), 11 działających na podstawie umowy o zarządzanie (1.685 pokoi) i 7 we franczyzie (821 pokoi). Wszystkie hotele działają pod markami Accor: Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis i ibis budget.

Zaproponowana przez Accor łączna cena wynosi 142,26 mln EUR.

„Oferta zapewnia Orbis S.A. wyłączność na prowadzenie negocjacji w okresie do 30 listopada 2014 roku. W tym czasie Accor nie będzie prowadził rozmów z innymi potencjalnymi nabywcami” – podano w komunikacie.

W komunikacie podkreślono, że „Wstępna analiza treści oferty wskazuje, że wpisuje się ona w założenia strategii Orbis w zakresie segmentacji klientów, marek hotelowych i kultury organizacyjnej, jednakże Spółka potrzebuje czasu, aby dokonać szczegółowej analizy oferty we współpracy z zewnętrznymi doradcami oraz przeprowadzić z Accor rozmowy dotyczące potencjalnej transakcji”.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane