Orbis myśli o nowych markach

EG
opublikowano: 24-06-2013, 00:00

Dzięki giełdowej spółce w Polsce mogą pojawić się Pullman i M Gallery.

Aż 100 mln zł planuje wydać do końca 2014 r. Orbis, hotelowa spółka kontrolowana przez francuski Accor. Najwięcej pochłonie modernizacja hotelu Sofitel Victoria w Warszawie. Nowe wykończenie pokojów, sal konferencyjnych, restauracji i odświeżenie wnętrza to wydatek rzędu 35 mln zł. Prace ruszają już w lipcu. 20 mln zł jest przeznaczone na renowację wnętrz hotelu Novotel Centrum w Warszawie (dawnego Forum). W budżecie zarezerwowano także 20 mln zł na hotel Mercure Warszawa Centrum (przy Złotych Tarasach), który pod taką marką działa od początku roku. Tu prace są już w trakcie.

— Wszystkie inwestycje zostaną sfinansowane z własnych pieniędzy Orbisu. Trafią przede wszystkim na najsilniejszy dla hotelarzy rynek warszawski. Mamy tu ponad 3 tys. łóżek — mówi Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbisu. Giełdowy Orbis ma wyłączność na rozwijanie marek sieci Accor w Polsce i krajach nadbałtyckich. Realizuje strategię asset light — zarabianie na działalności stricte hotelowej bez własności budynków. Spółka sprzedaje starsze obiekty i włącza do sieci obiekty należące do innych podmiotów. We franczyzie ma ich dziś pięć. Kluczowe hotele — jak Victoria — przynajmniej na razie są nie na sprzedaż. Dziś grupa Orbis to 61 hoteli (dwa na Litwie). Według strategii, do końca 2015 r. chce ich mieć 90.

— Myślimy o wprowadzeniu do Warszawy nowej marki hoteli kongresowych Pullman, a także butikowej M Gallery. Rozmawiamy o tym z deweloperami. Niewykluczone, że Pullman pojawi się w jednej z powstających w centrum miasta inwestycji wielofunkcyjnych — mówi wiceprezes. Dziś akcjonariusze Orbisu zdecydują o wysokości dywidendy za 2012 r. Zarząd proponuje 1,4 zł na akcję, Aviva OFE, która kontroluje prawie 10 proc. akcji, 2 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane