Oshee schrupie wafle Sonko

Producent izotoników inwestuje w wafle ryżowe, będzie zwiększał moce i dalej przejmował.

Wafle
Zobacz więcej

Wafle fot. Fotolia

Do urzędu antymonopolowego właśnie trafił wniosek o zgodę na przejęcie przez Oshee firmy Sonko.

- Naszym celem jest kontynuacja strategii zapoczątkowanej przez twórców spółki Sonko i dalszy rozwój marek należących do Sonko. Będziemy rozwijać też nowe kategorie produktów i inwestować w zwiększenie mocy zakłady produkcyjnego w Bielanach Wrocławskich – mówi Dariusz Gałęzewski, szef Oshee.

Zapowiada podwojenie mocy produkcyjnych.

W listopadzie zeszłego roku mniejszościowym udziałowcem Oshee został fundusz Innova, właśnie, żeby wspomóc spółkę w przejęciach. Wówczas Oshee deklarowało chęć przejmowania także poza krajem.

Sonko to jedna ze spółek Bounty Brands, stworzonego przez Coast2Coast. PB informował pod koniec roku, że południowoafrykański fundusz zdecydował się zamknąć część biur na świecie, w tym to w Polsce i szuka nabywców na swoje tutejsze włości. Wraz ze sprzedażą Sonko zostało mu w portfelu jeszcze: Stella Pack, Bezgluten, Profi i Unitop. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy