Osiedle Cztery pory roku

Marta Sieliwierstow
opublikowano: 03-09-2010, 12:38

Pod lupę specjalistów Home Brokera trafiło osiedle Cztery pory roku budowane we wrocławskiej dzielnicy Krzyki przez Archicom.

Osiedle Cztery pory roku położone jest w dzielnicy Krzyki, w odległości 7,9 km od wrocławskiego rynku. W trzypiętrowych budynkach znajdą się mieszkania o powierzchni od 26 do 102 mkw. Część z nich jest już oddana do użytku, kolejne mają być ukończone w lutym 2011 i marcu 2012 r. Średnia cena za metr kwadratowy dwupokojowego mieszkania to 6655 zł.

Cztery pory roku bezpieczne, ale nie najlepiej połączone z centrum miasta.
Cztery pory roku bezpieczne, ale nie najlepiej połączone z centrum miasta.
None
None

Zalety i wady

W rankingu Home Broker użyteczność inwestycji oceniono na 63,9 proc. Najwięcej, bo 15,6 punktów na 18 możliwych, inwestycja uzyskała za bezpieczeństwo i aspekty prawne. Na taką ocenę wpłynęło przede wszystkim duże doświadczenie dewelopera, sprzedaż gotowych mieszkań oraz prowadzenie budowy na gruncie należącym do inwestora. Atutem inwestycji jest również jej obszar. W tej kategorii przyznano 10 punktów, czyli 71,4 proc. wartości maksymalnej. Pozytywnie oceniono pełną ochronę, dużą powierzchnię terenów zielonych, niewielką liczbę lokali w budynkach oraz klub fitness na osiedlu. Na 20,5 z 31,5 pkt. oceniono lokalizację. Osiedle położone jest w najbardziej pożądanej wrocławskiej dzielnicy, w dużej odległości od głównych arterii komunikacyjnych, co pozwala na uniknięcie hałasu. Na niekorzyść przemawia natomiast brak połączenia tramwajowego oraz relatywnie duża odległość od centrum (7,9 km do rynku). Jakość połączeń komunikacyjnych ma się poprawić po dokończeniu rozbudowy ulicy Buforowej w 2012 r.

Najgorzej spośród czterech cech inwestycji oceniono standard budynku. W tej kategorii inwestycja uzyskała jedynie 6 punktów na 18 możliwych (33,3 proc.). W projekcie znajduje się dużo rozwiązań charakterystycznych dla segmentu popularnego: tynk mineralny na elewacji, plastikowe okna, tradycyjne wykończenie klatek schodowych. Na niekorzystną ocenę wpływa także brak wind. Pozytywnie oceniono różnorodność wielkości mieszkań i to, że każdy lokal ma balkon.

Ceny

Pod względem średniej ceny metra kwadratowego mieszkania dwupokojowego inwestycję oceniono na 12 punktów, co daje 75 proc. maksymalnej do uzyskania punktacji. To dobry wynik. Złożyły się na niego cena niższa o 10 proc. od średniej dla dzielnicy i o 10 proc. niższa od średniej dla miasta. Deweloper deklaruje także możliwość negocjacji cen.
Tak powstaje ranking

Mieszkania oceniane są w czterech kategoriach, za które są przyznawane punkty: kryteria prawne i bezpieczeństwo inwestycji, otoczenie inwestycji, standard budynku i wykończenia, lokalizacja. Odrębną kategorią jest cena metra kwadratowego, która zestawiona jest z średnią ceną mkw. dla dzielnicy, w której zlokalizowana jest inwestycja, i średnią ceną mkw. dla miasta, w której się znajduje. Jak powstaje końcowy wynik? Home Broker dzieli sumę punktów przez maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia w każdej kategorii i w ten sposób otrzymuje liczbę, którą nazywa wskaźnikiem użyteczności inwestycji.

Mocne strony

mieszkania są oddane do użytkowania i mają własne księgi wieczyste

- fitness w budynku

- plac zabaw i teren rekreacyjny

- garaż w budynku

- niskie natężenie hałasu

- dobra infrastruktura

- atrakcyjna cena

- mała liczba mieszkań w budynku

Punktacja

Cecha inwestycji Wynik Wartość Wynik zważony maksymalna (w proc.)

Bezpieczeństwo inwestycji / aspekty prawne 15,6 18,0 86,67

Obszar inwestycji 10,0 14,0 71,43

Standard 6,0 18,0 33,33

Lokalizacja 20,5 31,5 65,00

Suma 52,1 81,5 63,90

Cena 12,0 16,0 75,00

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane