Osiedle Lewandów Park na Białołęce

Agnieszka Zielińska
opublikowano: 17-06-2010, 06:13

Razem z Home Broker oceniamy inwestycje deweloperskie. Dziś największym atutem na rynku jest bezpieczeństwo i cena.

Duża odległość od centrum, ale otoczenie pełne zieleni. Osiedle Lewandów Park na Białołęce to propozycja dla tych, którzy szukają lokum dla siebie w przystępnej cenie. Zdecydowani mogą tam zamieszkać niemal od zaraz.

Tak powstaje ranking

Jakie są atuty i wady nowych inwestycji? Czy standard odpowiada cenie? Odpowiedź na to pytanie ułatwia ranking inwestycji stworzony przez firmę Home Broker. Spółka do tego celu przygotowała specjalną metodologię. Zgodnie z nią ceny mieszkań są analizowane w czterech kategoriach, za które są przyznawane punkty:
- kryteria prawne i bezpieczeństwo inwestycji (1 punkt )
- otoczenie inwestycji (1 punkt)
- standard budynku i standard wykończenia (1 punkt)
- lokalizacja (1,5 punktu)
Odrębną kategorią jest cena metra kwadratowego, która zestawiona jest z średnią ceną mkw. dla dzielnicy, w której zlokalizowana jest inwestycja i średnią ceną mkw. dla miasta, w której się znajduje.  
Punkty przyznawane będą również w zależności od tego, jak duże będą różnice pomiędzy porównywanymi cenami, a także od tego czy cena oferowana przez dewelopera odbiega od średniej na plus czy na minus.
Jak powstaje końcowy wynik? Home Broker dzieli sumę punktów przez maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia w każdej kategorii i w ten sposób otrzymuje wynik, który nazywa: tzw. wskaźnikiem użyteczności inwestycji.

Największy atut to cena

Inwestycja Lewandów Park  budowana przez firmę JW. Construction na warszawskiej Białołęce dostała maksymalną liczbę punktów pod względem bezpieczeństwa i wysoką punktację w kategorii otoczenie  inwestycji. Wskaźnik użyteczności inwestycji wyniósł: 0,50.
Zdaniem Home Broker oznacza to, że deweloper oferuje 50 proc.  punktów możliwych do uzyskania w badaniu.
Inwestycja wypada również słabo w kategorii standard budynku, a  także lokalizacji. Za to mocną stroną jest kryterium  „bezpieczeństwo i aspekty prawne”, w tym wypadku firma osiągnęła maksimum punktacji.  
Zdaniem Home Broker to zasługa jej długiego stażu na runku, istnieje już 17 lat i wybudowała już 49 projektów, a ponadto jest spółką giełdową. Dodatkowy plus – Lewandów Park ma być ukończony w tym miesiącu i istnieje możliwość podpisania umowy z deweloperem w formie aktu notarialnego.
Inwestycja zdobywa również dużo plusów w kategorii „otoczenie inwestycji”. Lewandów Park ma place zabaw,  teren rekreacyjny wewnątrz osiedla i duży odsetek terenów zielonych w pobliżu.
Minusy pojawiają się w kategorii „standardu budynku i wykończenia”.
Inwestycja posiada małą liczbę komórek lokatorskich, a elewacje z tynku mineralnego i klatki schodowe z gresu i tynku cementowo-wapiennego  nie gwarantują trwałości.
Zaletą jest technologia. Ściany są wykonane z cegły i obecność balkonów w każdym mieszkaniu.
Lokalizacja również nie należy do plusów. Inwestycję od centrum dzieli kilkanaście kilometrów. Dzielnica Białołęka, również nie należy do najpopularniejszych. W pobliżu jest przystanek autobusowy, ale nie ma ani tramwaju, ani metra. Plusem jest za to bliskość sklepów.
Wskaźnik cenowy inwestycji wynosi aż 0,88. Składa się na niego cena niższa o 14 proc. dla średniej w dzielnicy i aż o 34 proc. od średniej dla Warszawy. Dodatkowym atutem jest możliwość negocjowania ceny. To największy atut inwestycji. Wniosek? Dla osób, które są gotowe zaakceptować gorszy standard wykończenia i dużą odległość od centrum, inwestycja jest atrakcyjna.

None
None
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Zielińska

Polecane