Ostatni dzień na złożenie CIT-8

opublikowano: 30-03-2016, 22:00

Dziś mija termin rocznych rozliczeń podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) przez te firmy, dla których rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym.

31 marca najpóźniej muszą złożyć CIT-8 — zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) za 2015 r. i wpłacić podatek wynikający z tego rozliczenia. CIT jest składany elektronicznie. Tylko podatnicy zatrudniający nie więcej niż 5 osób (w tym też na zleceniu lub umowy o dzieło) oraz firmy nieobsługiwane przez biura rachunkowe mogą sporządzić zeznania w formie papierowej.

Dla skutecznego złożenia e-zeznania przez podatnika CIT powinien on upoważnić swojego pracownika lub wyznaczyć pełnomocnika do złożenia podpisu elektronicznego.

Jeżeli na e-CIT nie będzie podpisu lub zeznanie zostanie podpisane przez osobę nieupoważnioną, urząd uzna, że go w ogóle nie złożono. Dla podatników, dla których rok obrotowy jest zgodny z rokiem kalendarzowym, 31 marca jest też terminem sporządzenia i podpisania sprawozdania finansowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu