Ostatni dzwonek dla konkursu Media 3.0

SACH
opublikowano: 27-06-2011, 00:00

Ciekawe projekty związane

Ciekawe projekty związane

z multimediami lub

wirtualną rzeczywistością

mogą dostać 200 tys. EUR

wsparcia.

Ruszył ostatni etap naboru wniosków do Inkubatora Przedsiębiorczości Media 3.0. To projekt realizowany przez spółkę Miasteczko Multimedialne, który nagradza innowacyjne pomysły związane z najnowszymi technologiami. Wyróżnionych będzie 14 firm, a każda ma szanse na wsparcie wysokości 200 tys. EUR. Jednak aby dostać te pieniądze, trzeba się pośpieszyć. Wnioski można składać tylko do 15 lipca, więc to już ostatni dzwonek, aby zacząć ich przygotowywanie.

— Szukamy dobrych pomysłów kiełkujących w głowach osób z inicjatywą, którzy do tej pory nie prowadzili własnego biznesu, ale też pochodzących od zawodowych start-upowców i firm, które już istnieją — mówi Krzysztof Wnęk, prezes spółki Miasteczko Multimedialne.

O tym, że warto wziąć udział w projekcie, przekonują firmy, które zdobyły wsparcie w poprzednich edycjach konkursu. Jest wśród nich 3D Mind Films, która specjalizuje się w produkcji trójwymiarowych materiałów filmowych.

— Na pewno warto być kreatywnym. My poszliśmy w kierunku niestandardowych rozwiązań i stereoskopii. Dzięki temu zyskaliśmy kapitał na start i merytoryczną pomoc doświadczonych ekspertów. Nasza współpraca z inkubatorem przedsiębiorczości przypomina dobre małżeństwo — gdy jedno pilnuje budżetu, drugie może poświęcić się pracy w swoim innowacyjnym garażu — mówi Filip Trziszka, prezes 3D Mind Films.

Wsparcie otrzymał także portal netkobiety.pl.

— Dostaliśmy nie tylko konkretny kapitał, dzięki któremu można było rozwinąć firmę. Cenne były także liczne szkolenia, które pozwoliły na nawiązanie kontaktów biznesowych. Jeśli ktoś ma ciekawy pomysł, nie powinien się zastanawiać. Warto wystartować — mówi Faustyna Konina z portalu netkobiety.pl.

Aby zgłosić swój projekt, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.milionnastart.pl. Przedsięwzięcie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a jego budżet 15 mln zł.

2,8

mln EUR To łączna kwota, jaką dostaną firmy nagrodzone w konkursie projektu Inkubator Przedsiębiorczości Media 3.0.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ostatni dzwonek dla konkursu Media 3.0