Ostra korekta znów zmroziła Wall Street

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 23-09-2008, 00:00

Po gwałtownych wzrostach z końca minionego tygodnia i przy niejasnościach wokół rządowego planu ratunkowego dla sektora finansowego inwestorzy na Wall Street postanowili zrealizować krótkoterminowe zyski. Przewaga podaży była znacząca, co ujawniło się w głębokiej przecenie głównych indeksów.

Wśród przyczyn spadków można doszukiwać się spekulacji o negatywnych dla regionalnych banków skutkach wprowadzanego planu ratunkowego. Swoje zrobiła też ropa drożejąca w ślad za taniejącym dolarem. W pierwszym przypadku, analitycy Merrill Lynch sugerują, że małe i średnie instytucje bankowe będą zmuszone do odpisów w związku z posiadanymi aktywami powiązanymi z nieruchomościami.

Taniały jednak również i czołowe banki: Bank of America, JP Morgan Chase oraz Citigroup. Powody do niezadowolenia mieli akcjonariusze American Express i GM. W innych humorach kończyli dzień udziałowcy AIG. Kurs odrabiał straty, zyskując momentami 40 proc. Grubsze stały się też portfele akcjo- nariuszy Microsoftu, który ujawnił plan skupu akcji i podwyżki dywidendy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu