Ostre hamowanie na torach

AH
opublikowano: 25-06-2009, 00:00

CTL Logistics podsumował pierwsze półrocze 2009 r. Wyniki spółki są dobre, choć sytuacja na rynku przewozów się pogarsza.

CTL Logistics podsumował pierwsze półrocze 2009 r. Wyniki spółki są dobre, choć sytuacja na rynku przewozów się pogarsza.

Jak oszacował kolejowy przewoźnik towarowy, w porównaniu z analogicznym okresem 2008 r. w pierwszym kwartale 2009 r. tonaż przewiezionych ładunków spadł o 22 proc. — z 67,4 mln ton do 52,7 mln ton. Praca przewozowa zmniejszyła się o 29 proc. Tymczasem CTL Logistics przewiózł o 34 proc. więcej towarów i wykonał większą o 32 proc. pracę przewozową. Tym samym firma zwiększyła swój udział w rynku. Pod względem masy przewiezionych ładunków wynosi on 8 proc., a pod względem wykonanej pracy przewozowej — 10,4 proc.

— Jesteśmy zadowoleni z wypracowanego wyniku, tym bardziej, że rynek staje się coraz trudniejszy. Udało się nam zwiększyć przewozy i udział w rynku przede wszystkim dzięki restrykcyjnemu podejściu do kosztów. Zakładamy, że cały ten rok zakończymy z przyzwoitym wynikiem, choć oczywiście rentowność przewozów przy obecnych kosztach dostępu do infrastruktury pozostawia wiele do życzenia — podkreśla Krzysztof Sędzikowski, prezes CTL Logistics.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy