Ostróda wydłuża targowy sezon

KSA
opublikowano: 15-06-2010, 00:00

W mieście powstanie hala targowa za 60 mln zł. Samorząd liczy, że przyciągnie gości również zimą.

W mieście powstanie hala targowa za 60 mln zł. Samorząd liczy, że przyciągnie gości również zimą.

Ostróda od lat znana jest biznesowi z organizacji Międzynarodowych Targów Meblowych. Impreza — zamknięta dla osób postronnych, skupiająca wyłącznie biznesowych kontrahentów — co roku przyciąga coraz więcej wystawców i gości. Ostatnio wymagała dostawienia tymczasowych namiotów tak, by pomieścić wszystkich chętnych. Samorząd dostrzegł w organizacji dużych biznesowych imprez szansę na promocję i zarobek również poza sezonem turystycznym.

— Jesteśmy miejscowością turystyczną ale mamy ambitne plany. W ciągu kilku lat chcemy być targowym numerem 1 w kraju w segmencie profesjonalnych imprez zamkniętych — mówi Olgierd Dąbrowski, wiceburmistrz Ostródy.

Miasto w ramach darowizny otrzymało udziały w spółce Demuth Alfa, która jest właścicielem Międzynarodowych Targów Meblowych. Dzięki temu zabiegowi formalnemu spółka może się starać o dofinansowanie unijne nowej inwestycji — Areny Ostróda.

— Chcemy zbudować centrum wystawiennicze o powierzchni około 30 tys. mkw. na 10-15 tys. osób — informuje Krzysztof Raczkowski, prezes Demuth Alfa.

Inwestycja pochłonie około 60 mln zł.

— Zakończyliśmy już prace projektowe, teraz pracujemy nad planem zagospodarowania przestrzennego terenu. Mamy nadzieję, że jesienią lub najpóźniej wiosną przyszłego roku rozpoczniemy budowę —mówi Krzysztof Raczkowski.

Obiekt ma być gotowy w ciągu 12 miesięcy od rozpoczęcia budowy.

— Interesy miasta i spółki są komplementarne — obie strony na tym skorzystają —podkreśla Olgierd Dąbrowski.

Docelowo, w nowej hali mają się odbywać nie tylko targi meblarskie, ale też innych branż oraz imprezy kulturalne i sportowe. Miasto zachęca do współpracy branżę hotelarską i gastronomiczną. Do 2013 r. na infrastrukturę samorząd wyłoży około 100 mln zł. Hotele już powstają — miasto szacuje, że inwestorzy w ciągu trzech lat wydadzą około 300 mln zł.

— Tworzymy właśnie klaster targowy: dzięki temu firmy z branży hotelarskiej, gastronomicznej i budowlanej będą mogły ściślej współpracować. Liczymy na efekty synergii — przyznaje Krzysztof Raczkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu