Ostrowska: prywatyzacja będzie motorem rynku kapitałowego

Marek Druś
opublikowano: 21-03-2002, 13:34

Po czterech latach marazmu wreszcie rozpoczęła się dyskusja na temat przyszłości rynku kapitałowego w Polsce, powiedziała podczas walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych prezes jego zarządu Anna Rapacka.

Prezes Rapacka, inaugurując spotkanie, podkreśliła, że jest optymistką co do przyszłości krajowego rynku kapitałowego.

W czwartek w Warszawie odbywa się walne zgromadzenie członków SEG. Jednym z zaproszonych na nie gości jest Małgorzata Ostrowska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Skarbu Państwa. W swoim wystąpieniu zapowiedziała m.in., że Komisja będzie dążyła do liberalizacji wymagań stawianych spółkom, które chcą stać się uczestnikami rynku kapitałowego. Potwierdziła również ostatnie doniesienia, że Komisja chce dać uprawnienia prokuratorsko-śledcze przewodniczącemu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Ostrowska podkreśliła, że prywatyzacja ma stać się w najbliższych latach ‘motorem rynku kapitałowego’. Wśród spółek, które trafią na giełdę, wymieniła PKO BP, BGŻ, a wśród sektorów - przemysł chemiczny i energetyczny.

- Ponownie podejmując prywatyzację przez Giełdę, Skarb Państwa świadomie zrezygnuje z części dochodów. W praktyce jest bowiem tak, że inwestor strategiczny dostarcza budżetowi więcej środków niż wpływa ze sprzedaży spółki poprzez giełdę – powiedziała posłanka.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane