Ostrożnie z Ferrum

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 21-11-2005, 00:00

W reakcji na słabe wyniki w trzecim kwartale kurs Ferrum przełamał wsparcie na poziomie 9,15 zł. Spółce zaszkodził brak dobrej koniunktury na rynku stali oraz mocny złoty (spadła opłacalność eksportu, wzrósł konkurencyjny import). Rozważając możliwość poprawy notowań, trzeba być bardzo ostrożnym i poczekać na sygnały o wynikach w IV kwartale.

Oczekiwania co do wyników w tym kwartale są bardzo wysokie. Mogą być uzasadnione, szczególnie że przewiduje się dalszy wzrost cen wyrobów stalowych. Właśnie dlatego mogło się wydawać, że spadkowa korekta zatrzyma się przy 8,6 zł. Piątkowe notowania przyniosły zamknięcie właśnie na tym poziomie i stanowi ono w tej chwili silne wsparcie. Kolejnym poziomem wsparcia jest 7,85 zł, gdzie przecena zatrzymała się w kwietniu, a następnie 7,70 zł z grudnia. Analizując długoterminowo kwartalne wyniki spółki, można założyć, że cena akcji nie spadnie poniżej tej ostatniej linii obrony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy