OT Logistics przejęło ponad 2,3 mln akcji Luka Rijeka

  • PAP
opublikowano: 10-03-2023, 15:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

OT Logistics, największy operator portowy w Polsce, stał się właścicielem ponad 2,3 mln akcji chorwackiej firmy Luka Rijeka, posiadanych przez Rubicon Partners Ventures ASI - poinformowało w piątkowym komunikacie OT Logistics. Strony umowy przedwstępnej będą podejmować czynności, które mają doprowadzić do sprzedaży i przeniesienia akcji Luka Rijeka.

"Zarząd OT Logistics S.A. ("OTL") informuje, że w dniu 10 marca br. otrzymał informację o rejestracji przejścia na OTL własności 2.360.924 akcji w Luka Rijeka d.d. ("Luka Rijeka") posiadanych dotychczas przez Rubicon Partners Ventures Alternatywną Spółkę Inwestycyjną sp. z o.o. (odpowiednio "Rubicon" i "Akcje Rubicon")" - wskazano w piątkowym komunikacie.

Zaznaczono, że w związku z tym spełnił się ostatni z warunków zawieszających przewidzianych w warunkowej przedwstępnej umowie sprzedaży akcji w spółce Luka Rijeka zawartej przez OTL z czeską spółką Port Acquisitions 4 lutego br.

"W rezultacie, strony PSPA (umowy przedwstępnej - PAP) będą podejmować dalsze czynności prawne, które mają doprowadzić do sprzedaży i przeniesienia akcji Luka Rijeka" - podkreślono w komunikacie.

W lutym br. OT Logistics zawarł z czeską spółką Port Acquisitions warunkową przedwstępną umowę sprzedaży 25,38 proc. akcji Luka Rijeka (posiadanych przez OTL i Rubicon Partners Ventures ASI, m.in pod warunkiem przeniesienia tych akcji z Rubicon na OTL), za łączną kwotę 26,34 mln euro.

Transakcja objęła wówczas 1.060.300 akcji posiadanych przez OTL oraz 2.360.924 akcji posiadanych przez Rubicon – pod warunkiem zawieszającym przeniesienia tych akcji z Rubicon na OTL; cena sprzedaży została ustalona na 7,7 euro za sztukę.

Grupa OTL to notowana na GPW grupa specjalizująca się w usługach transportowych, spedycyjnych i logistycznych. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 791 mln zł w 2021 r.

W skład Grupy OTL wchodzą morskie terminale portowe: OT Port Świnoujście oraz OT Port Gdynia. Od 2015 roku OT Logistics posiada także akcje w chorwackim porcie Rijeka. Grupa OTL jest także właścicielem spółki spedycyjnej Rentrans Cargo, spółki Kolej Bałtycka – świadczącej usługi manewrowe i transport kolejowy. W skład Grupy OTL wchodzi także spółka Port Żegluga Szczecińska zajmująca się obsługą projektów hydrotechnicznych.

Luka Rijeka to chorwacka firma portowa, która obsługuje obiekty portowe w największym chorwackim porcie Rijeka i kilku innych pobliskich terminalach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane