Otwarte systemy na fali wznoszącej

Paulina Kostro
opublikowano: 13-11-2017, 22:00

Coraz większa popularność modelu Software as a Service sprawiają, że firmy chętniej wybierają systemy otwarte

Coraz większa popularność modelu Software as a Service (SaaS — oprogramowanie jako usługa) oraz stale rosnąca liczba przetwarzanych danych sprawiają, że firmy chętniej wybierają systemy otwarte (ang. open source) gwarantujące większą elastyczność.

Kolejnym powodem i niewątpliwą zaletą rozwiązań open source jest też ich kompatybilność z bazami zamkniętymi. Jak pokazują badania Gartnera, do 2018 r. już siedem na 10 wszystkich aplikacji tworzonych wewnątrzzakładowo będzie działało na podstawie otwartego systemu zarządzania bazą danych. Podobna tendencja jest widoczna także na polskim rynku.

— Z tegorocznej ankiety przeprowadzonej wśród przedstawicieli polskiej branży IT wynika, że niemal 75 proc. z nich używa otwartych rozwiązań z zakresu baz danych. Na świecie z tego typu systemów korzysta co piąta firma z listy Fortune 500 — komentuje Grzegorz Sułkowski, wiceprezes zarządu Linux Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu